פינת עישון כמתחם נפרד ומעוצב שנעים לעשן בו

איך מעצבים פינת עישון ולמה כדאי לשמור על סגנון עיצוב אחיד? באיזה מקומות צריך לדאוג למתחמי עישון נפרדים? כיצד משפצים אזורי עישון ישנים?

החוק בישראל מונע עישון במקומות ציבוריים ואף אוסר עליו במוסדות חינוך, מתחמי מסחר סגורים ועוד. עם זאת, בעלי עסקים וחנויות זקוקים לעיתים לאזורים נפרדים מן הסוג הזה ומקובל לשלב אותם גם בבתי מלון, שדות תעופה וכן הלאה.

ברוב המקרים, פינות עישון מיועדות גם עבור העובדים וגם עבור הלקוחות. לכן השאלה החשובה היא כיצד מעצבים את האזור שבו מותר לעשן – באופן שלא יחרוג מסגנון העיצוב הכללי במקום.

החברה שחלוצה בתחום העיצוב מזמינה אותך להצטרף להצלחה

קיסריה עיצוב בנוף בע"מ גאה להיות חברה מובילה בתחום שלה ומובילה גם ברמה הארצית. מלבד ניסיון משמעותי בעיצוב מוצרי ריהוט רחוב, אנו שמים דגש על איכות ומשתמשים בחומרי גלם כחול-לבן. אצלנו יכולים ללוות אותך משלב התכנון של פינת עישון ועד העיצוב בפועל ונשמח לצרף אותך לרשימת הלקוחות המרוצים.

החשיבות של עיצוב פינת עישון

פינות עישון צריכות להיות מעוצבות באופן שמתכתב עם סגנון העיצוב הכללי במתחם. בין היתר, התאמה כזו אפשר להשיג בעזרת בחירה נכונה של צבעים, חומרים והדפסים. אם למשל מעצבים את חלל הפנים בסגנון כפרי ועל בסיס עץ, אפשר להשתמש באותם חומרים גם כדי לעצב אזורי עישון לכאורה נפרדים. מנגד, עיצוב בסגנון מודרני יחייב שימוש בחומרים כגון מתכת, אלומיניום וזכוכית.

חשיבות העיצוב נובעת מעצם הנוכחות שלהן בחלל החוץ. גם אנשים שלא מעשנים רואים את פינת העישון ויכולים להסיק ממנה על מה שקורה בתוך החדרים, המשרדים או החנויות. במילים אחרות, אזורי עישון קובעים את הרושם הראשוני מהבניין כולו ויש משמעות לאסתטיקה שלהם.

התאמת פינת עישון למקום

קהל היעד העיקרי שמתעניין באפשרות לעצב פינת עישון כולל חברות, ארגונים, יישובים קהילתיים, מפעלים, קניונים ואזורי קניות. אף על פי שהדגשים לעיצוב מתחם עישון פחות או יותר זהות אצל כולם, יש הבדל בין התוצאה הסופית במתחמי מסחר וקניות לבין התוצאה במרחב הציבורי הרגיל.

בקניונים ומתחמי מסחר מעדיפים לעצב את האזורים שבהם מותר לעשן באופן שישאיר את העוברים והשבים בתוך החוויה הכללית. כאן המטרה היא בעיקר שיווקית ומסחרית, כאשר הדגש הוא על עמידה בתנאי החוק והרגולציה. לעומת זאת, במרחב הציבורי מעדיפים עיצוב סולידי יותר שלא מעודד עישון אלא רק משמש כפתרון פרקטי למי שכבר מעשן. לשם השוואה, במפעלים מעצבים פינת עישון משיקולי עלות ותועלת ותוך התייחסות מעטה לנראות ולאסתטיקה.

שיפוץ פינות ואזורי עישון ישנים

כיום לא חייבים לוותר על אזורים ישנים שבהם מותר לעשן ואפשר לשפץ אותם. גם אם מדובר על פינת עישון שחשופה לשמש ולפגעי מזג האוויר, בחירה נכונה של חומרי גלם מסייעת לחדש את האזור כולו ולרענן את המראה שלו. במקביל, ניתן לנצל את השהות של לקוחות, עובדים ועוברי אורח במקומות כאלה על מנת למתג אותם.

בסופו של דבר, הנושא של עישון רגיש יותר מאשר בעבר ויש עלייה במודעות לסכנות שנובעות ממנו. מצד שני, זו בדיוק המגמה שמדגישה עד כמה חשוב לעצב בנפרד את האזורים האלה ולתכנן אותם בקפידה ותוך מחשבה על הפרטים הקטנים.

המומחים של קיסריה עיצוב בנוף בע"מ כאן בשבילך

קיסריה עיצוב בנוף בע"מ מלווה לקוחות בסקטור הפרטי, העסקי והציבורי עם יחס אישי ומקצועיות ללא פשרות. אם ברצונך לתכנן ולעצב פינת עישון בהתאמה אישית לצרכים שלך – נשמח לקבל את פרטיך דרך האתר הרשמי.